Questions? +1 (202) 335-3939 Login
Trusted News Since 1995
A service for global professionals · Tuesday, March 5, 2024 · 693,365,617 Articles · 3+ Million Readers

SPOLOČNOSŤ SISECAM OSLAVUJE SVOJE 88. VÝROČIE

Sisecam, globálny hráč v oblasti skla a chemikálií, oslavuje svoje 88. výročie.

Turkiye Sise ve Cam Fabrikalari AS (IST:SISE)

ISTANBUL, TURKIYE, November 29, 2023 /EINPresswire.com/ -- Sisecam, globálny hráč v oblasti skla a chemikálií, oslavuje 88. svoje výročie. Inšpirovaná vizionárskym vedením Mustafu Kemala Atatürka, ktorý založil Sisecam, vedie spoločnosť svoje odvetvia s inováciami a jednotnou snahou vynikať a mať pozitívny vplyv každý deň.

Spoločnosť zahájila svoje pôsobenie ako firma s jedinou továrňou v Turecku, kedy v roku 1935 zamestnávala 400 ľudí. Dnes je Sisecam globálnym priekopníkom, ktorý pôsobí v 14 krajinách so svojimi vlastnými továrňami, a má predajnú sieť v 150 krajinách, pričom zamestnáva viac ako 25 000 ľudí.

Ako jediná globálna spoločnosť pôsobiaca vo všetkých kľúčových oblastiach skla, z nej digitálne schopnosti, odbornosť, technologická kompetencia a vysoko konkurenčné operácie robia jedného z popredných svetových výrobcov.

V súčasnosti sa Sisecam radí medzi dvoch najlepších svetových výrobcov skla a päť najväčších výrobcov sklenených obalov a plochého skla. Sisecam je jedným z dvoch najväčších výrobcov sódy na svete a svetovým lídrom v oblasti chemikálií na báze chrómu.

Spoločnosť Sisecam je v komplexnom transformačnom procese, aby posunula svoje 88-ročné skúsenosti vpred do budúcnosti. Spoločnosť považuje transformáciu za jeden z hlavných prvkov svojho napredovania a venuje sa odlíšeniu s využitím inteligentných technológií a kompetentných ľudských zdrojov.

Sisecam pokračuje vo svojom úsilí s víziou nulových uhlíkových emisií do roku 2050, pričom udržateľnosť zostáva v centre svojich činností. Stratégia udržateľnosti CareforNext 2030 poskytla spoločnosti Sisecam významný impulz na ceste k udržateľnému rastu. Spoločnosť pozorne sleduje vývoj v oblasti vedy a techniky, pretože napreduje zameraním sa na piliere CareforNext "Chráňme planétu", "Posilnime spoločnosti" a "Transformujme životy".

Za prvých sedem mesiacov roku 2023 dosiahol export spoločnosti Şişecam zo Slovenska celkovo 45,3 milióna USD

Slovensko je jednou z krajín, kde spoločnosť Şişecam vykonáva výrobné činnosti ako globálny hráč v sklárskom a chemickom priemysle. Spoločnosť Şişecam prevádzkuje výrobné prevádzky v 14 krajinách na štyroch kontinentoch s 24 000 zamestnancami a svoje produkty ponúka v 150 krajinách sveta. Spoločnosť Şişecam uskutočnila svoju prvú investíciu na Slovensku v roku 2013 do výroby autoskla prostredníctvom akvizície. Za prvých sedem mesiacov tohto roka dosiahol export spoločnosti Şişecam z krajiny celkovo viac ako 45,3 milióna USD. Spoločnosť Şişecam zamestnáva 599 ľudí a ročne vyrobí na Slovensku 1 430 000 metrov štvorcových autoskla. Svetoznáme značky, ako napr. Audi, Bentley, BMW, Daimler, Porsche a Rolls Royce, patria medzi zákazníkov spoločnosti Şişecam v sektore autoskla.

O spoločnosti Sisecam

Spoločnosť Sisecam bola založená v roku 1935 s cieľom založiť turecký sklársky priemysel v súlade s víziou Mustafu Kemala Atatürka, veľkého a celosvetovo uznávaného lídra.Dnes je spoločnosť Sisecam významným globálnym hráčom v oblasti skla a chemikálií. Spoločnosť Sisecam je jediná globálna spoločnosť pôsobiaca vo všetkých kľúčových oblastiach výroby skla – vrátane plochého skla, sklenených výrobkov, sklenených obalov a sklenených vlákien. V súčasnosti sa spoločnosť Sisecam radí medzi dvoch najlepších svetových výrobcov skla a päť najväčších výrobcov sklenených obalov a plochého skla. Spoločnosť Sisecam je jedným z troch najväčších výrobcov uhličitanu sodného na svete a svetovým lídrom vo výrobe chrómových chemikálií.

Spoločnosť Sisecam hrá vedúcu úlohu v oblasti plochého skla, skleneného tovaru, sklenených obalov, chemikálií, automobilového priemyslu, sklených vlákien, baníctva, energetiky a recyklácie. Spoločnosť Sisecam okrem Turecka prevádzkuje výrobné závody v Nemecku, Taliansku, Bulharsku, Rumunsku, na Slovensku, v Maďarsku, Bosne a Hercegovine, Ruskej federácii, Gruzínsku, Ukrajine, Egypte, Indii a USA.

Spoločnosť Sisecam, ktorá uskutočňuje kroky k svojmu cieľu stať sa jedným z 3 najlepších svetových výrobcov vo svojich hlavných oblastiach činnosti, so svojimi kompetentnými ľudskými zdrojmi a inteligentnými technológiami nepretržite pokračuje v transformácii svojej digitálnej infraštruktúry a kultúry zvažovaním budúcich potrieb. Spoločnosť Sisecam má 88 rokov skúseností, viac ako 24 tisíc zamestnancov, výrobné aktivity v 14 krajinách na štyroch kontinentoch a predajnú sieť vo viac ako 150 krajinách, a pokračuje vo svojej ceste rastu v súlade so svojou stratégiou "Globalná excelentnosť" prostredníctvom inkluzívneho prístupu, ktorý podporuje rozvoj celého ekosystému spoločnosti. Spoločnosť Sisecam preberá zodpovednosť za ochranu planéty, posilnenie spoločnosti a transformáciu života so svojou stratégiou CareForNext, ktorá je v súlade s cieľmi trvalo udržateľného rozvoja Organizácie Spojených národov. Spoločnosť Sisecam využíva všetky svoje skúsenosti a kompetencie na podporu trvalo udržateľného rozvoja v každom aspekte.http://www.sisecam.com.tr/

Aysegul Akyarli
Sisecam
email us here
Visit us on social media:
LinkedIn

Powered by EIN Presswire


EIN Presswire does not exercise editorial control over third-party content provided, uploaded, published, or distributed by users of EIN Presswire. We are a distributor, not a publisher, of 3rd party content. Such content may contain the views, opinions, statements, offers, and other material of the respective users, suppliers, participants, or authors.

Submit your press release